En Son Yazılarımız
Home / SEO Blog / 2019 Güncel Sosyal İmleme Siteleri

2019 Güncel Sosyal İmleme Siteleri

İmleme siteleri 2017 yılı listemizle sizlere ücretsiz kaynakları sunuyoruz. Sosyal imleme sistemi yardımıyla sitenizi daha popüler hale getirebilir, ücretsiz olarak tanıtımınızı yapabilirsiniz. Daima güncel olarak tutulacak olan listemizi düzenli şekilde takip ederek güncel siteleri öğrenebilirsiniz.

Öncelikle imleme siteleri nedir, neden kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır bunlara değinmek istiyoruz.

Sosyal İmleme Nedir?

Sosyal imleme siteleri, beğenilen sayfaların herhangi bir zamanda tekrar ziyaret edilebilmesi için kaydedilmesine imkan sağlayan ve bir liste oluşturmaya izin verilen sistemlerdir. Bu sitelerin mantığında basitçe ‘web sitesi favori listesi’ oluşturmak vardır diyebiliriz. Kullanıcılar birbirlerinin ekledikleri paylaşımları inceler, beğenir ve kaydedebilir. Bir dayanışma içerisinde üyelerin birbirlerinin sitelerini ziyaret etmeleri de trafik kaynağı olarak sayılabilir. Sosyal imleme siteleri bu sebeple önemli ve kullanışlı sitelerdir.

Sosyal imleme yaparken kullandığınız kaynaklar önemlidir. Bir yöneticisi olmadan otomatikleşen sistemle çalışan siteler bir süre sonra spam etkisi yaratacaktır. Bu sebeple her siteyi kaynak olarak kullanmamak gerekir. Yabancı ve Türkçe sosyal imleme siteleri arasında size fayda sağlayacak, üyeler arasın etkileşimin değerli olduğu siteleri bulmak önemlidir.

Güncel sosyal imleme listesi hazırlarken sosyal medya destekli olanları tercih etmeye özen gösterdik. 2017 yılına girilmesiyle birlikte artan sosyal medya kullanımı arama motorlarını da etkilemiştir. Kaliteli kaynaklardan oluşan imleme listemizde size en faydalı olacak siteleri bulabilirsiniz.

Sosyal İmleme Siteleri Nasıl Kullanılır?

2019 Güncel Sosyal İmleme Siteleri
2019 Güncel Sosyal İmleme Siteleri

Popülerleştirmek istediğiniz siteyi doğrudan paylaşmanız ve bunu sıklıkla yapmanız uzun vadede olumlu sonuçlar doğurmayacaktır. Sosyal imlemeyi nasıl yaptığınız, alacağınız faydada önemli olan tek husustur. Aslında yapmanız gereken çok basit. Bu siteleri nasıl kullanacağınızı kısa bir şekilde anlatalım.

Sosyal imleme listesinde bulunan platformlara sitenizin tüm sayfalarını veya tüm bağlantılarını eklemeyin. Ana sitenize değil, paravan bloglarınıza imleme yapın.  Kendinize paravan bloglar oluşturarak güncel yayınlar yapın. Blogunuzda yapacağınız bir içerik paylaşımda popülerleştirmek istediğiniz siteye bağlantı verin. Bu paylaşımı yaptığınız blog sayfasına sizler için hazırladığımız listedeki sitelerde imleme yapın. Bu yöntemle kendi sitenize herhangi bir zararlı etki vermemiş olursunuz. Bloglarınızı güncel tutmaya ve ara sıra özgün yayınlar yapmayı da unutmayın.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Etkili Tanıtım Yazısı Yazma İpuçları

 

2017 Güncel Sosyal İmleme Listesi

Otoritelerine Göre İmleme Listesi
Sosyal İmleme Siteleri PA (Sayfa Otoritesi) DA (Domain Otoritesi)
del.icio.us 95 96
www.plurk.com 34 82
www.stumbleupon.com 64 97
digg.com 95 98
www.diigo.com 89 86
tr.pinterest.com 75 100
www.reddit.com 95 98
www.scoop.it 90 87
www.blogengage.com 54 47
slashdot.org 95 94
www.citeulike.org 81 78
www.bibsonomy.org 69 62
www.designfloat.com 67 61
www.fark.com 78 73
readwrite.com 87 84
www.linkagogo.com 61 55
sitebar.org 55 47
pinboard.in 76 72
mybookmarks.com 45 41

 

Listedeki siteleri düzenli olarak güncelliyoruz. Sizin de eklemek istediğiniz siteler varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Listeden herkesin faydalanması adına üyelik, paylaşım vs. şartlar sunmuyoruz.

Listenin kaynak gösterilmeden paylaşılması yasaktır.

Bir önceki SEO içeriğimiz olan Site İçi SEO Nedir? Site İçi SEO’nun Önemi Nedir? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

About SEO

Check Also

Just how to Publish a Graphic Examination Paper

Sadly there’s no sure-fire way of creating a college entrance essay. There are a lot ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir