En Son Yazılarımız
Home / Web Tasarım / Blog Nasıl Açılır? 2019 Blog Sitesi Açma Rehberi

Blog Nasıl Açılır? 2019 Blog Sitesi Açma Rehberi

Blog nasıl açılır, sorusu tüm bu internet ortamına başlamak isteyenlerin akıllarına gelen ilk sorulardan biridir. Bugünkü yazımızda sizlere bunu çok kapsamlı bir şekilde bababacklink.com farkı ile açıklayacağız. Bu anlatımı yaparken sizlere WordPress servisi üzerinden giderek çok kaliteli yayın yapabileceğiniz bir site sağlamış olacağız. Bu rehberi adım adım takip ederek yapılan işlemleri aynen uygulayan bir kişi, SEO yapısı düzgün bir şekilde blog açıp para kazanma şansına sahip olabilecektir.

Detaylı olarak açıklamaya geçmeden önce rehber içerisinde Domain ve Hosting masrafı harici masraflar olabilir. Benim önereceğim işlemler arasındaki her adımı yapmanızı tabi ki tavsiye ederim fakat gerekli bütçeniz yok ise onları yapmayarak geçebilirsiniz. Fakat ileride mutlaka o adımlara da bakmanızı tavsiye ediyorum.

WordPress Blog Nasıl Açılır?

WordPress web sitesi açmak için 2 yol mevcuttur. Bunlardan birincisi doğrudan https://wordpress.org/ sitesinden ücretsiz açmaktır. Yada duruma göre ücretli paketler tercih edilerek daha kapsamlı ve özellikli açılabilir. Ben genelde hosting ve domain alıp 2. yol olan kendim wordpress site açmayı tercih ediyorum.

Bu şekilde daha verimli ve faydalı ilerleyeceğinizin garantisini sunarım. İlgili blogu açmak için öncelikle bir adet domain satın almanız gerekmektedir.

İsimtescil.net sitesine giriş yapıp domain sorgulayabilirsiniz. Boşta olan beğendiğiniz alan adını kaydettikten sonra onu hostinge bağlamanız gerekiyor. Bunun içinde guzel.net.tr sitesini sizlere tavsiye ederim. Gerçekten kaliteli bir şekilde hizmet sağlamaktadırlar.

2 işlemide yaptıktan sonra geldi sıra bu 2 yeri birbirine nameserver olarak bağlamaya. Guzel.net.tr panele girdikten sonra sizlere ns iletilecektir. Onları isimtescil.net domain kısmına girip 24 saat bekleyiniz. Bu 24 saat bekleme garanti olması içindir ama 1-2 saat içinde aktifleşir.

1-2 saat sonra ftp bilgilerinizi guzel.net.tr den talep edip. Filezilla programını indirip giriş yapın. Linux bir hosting alacağınızıda unutmayınız. Ardından public_html içerisinde Google’da wordpress indir aramasını yapıp https://tr.wordpress.org/download/

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Yasaklı Site Açma

Bu linke tıklayarak gerekli dosyayı indirin. Rar içindekileri public_html atıp gerekli veritabanı ayarlarınıda yaparak wordpress kurulumunuzu çok detaylı şekilde yapabilirsiniz.

Yazımız kapsamlı bir rehber şeklinde sürekli olarak yenilenecektir. Şimdi yüzeysel bir anlatım dili kullanılarak bilgilendirme yapılmıştır.

About SEO

Check Also

Web Tasarım Firmaları

Günümüzde web tasarım giderek daha çok önem kazanmaya başlamıştır. Kullanıcı dostu ve arama motorlarının istediği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir