En Son Yazılarımız
Home / Web Tasarım / Gizli Site Açma

Gizli Site Açma

Gizli site açma işlemi için, Chrome uygulamasının açılması gerekir. Adres çubuğunun sağ kısmında yer alan yeni gizli sekmenin açılması gerekiyor. Bu kısımda yeni bir pencere görüntülenmeye başlanır. Sol kısımda yer alan gizlilik simgesinden gizli olup olmadığının kontrolü sağlanıyor. Gizli sayfa ile normal sayfa arasında geçiş yapılma imkânı vardır. Tek farkları gizli sekmede gizli bir şekilde göz gezdirme yapılmasıdır. Gizli site kullanılırken ekran görüntüsünün alınmasına izin verilmemesi durumunda sayfanın normal bir Chrome sekmesinde açılması gerekiyor.

Gizli Siteden Çıkma

Gizli site açma işlemi sadece Chrome sayfasından farklı bir sayfada çalışır. Gizli sekmenin bulunması durumunda başka bir gizli sayfa daha açılabilir. Ancak gizli bir şekilde göz atma işleminiz bu sırada devam eder. Gizli siteden çıkmak için gizli olan bütün sekmelerin kapatılması gerekli olan bir durumdur. Kapatma işleminin ardından Chrome uygulamasının açılması işlemi yapılır. Sağ üst kısımda yer alan sekme değiştir kısmı ile birlikte sekmelerin değiştirilmesi gerekir. Sağ kısımda yer alan kısımda gizli sekmelerin görülme imkanı da bulunur. Gizli sekmelerde yer alan kapat kısmına dokunularak kapatma işleminin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Gizli Site Açma İşlemi İle Meydana Gelen Değişiklikler

Chrome sekmesi tarafından gizli göz atma işlemleri herhangi bir yere kaydedilmez. İndirilen dosyalar tutulmaya devam edilir. Gizli site açma sırasında ziyareti gerçekleştirilen sitelerin işveren ya da okul gibi internet servis sağlayıcılarından gizlenme imkânı yoktur.

Gizli Site Açma İşlemi Nasıl Yerine Getirilir?

Gizli site açma özelliği sayesinde Chrome da göz atılan etkinlikler kaydedilmez. Ancak bazı siteler tarafından yapılan işlemler görülmeye devam edilir. Sitede kullanılan reklam kaynakları kaydedilmeye devam edilir. Kullanılan ağı çalıştıran kişi ya da kurum tarafından kaydedilme işlemi yapılır. İnternet servis sağlayıcısı tarafından kayıt işlemi devam ettirilir. Gmail şeklindeki bir web hizmeti kullanılırsa bu hesabın kullanılabilmesi için hesap açma işleminin yerine getirilmesi gerekir. Bu durumda gizli göz gezdirme işlemi açılan hesabı tanıyan siteler tarafından kaydedilmiş olur. Bu durumlarda kaydedilmesini önlemek gibi bir durum söz konusu değildir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Wordpress Web Desing Theme

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Web Tasarım Dersleri başlıklı içeriğimiz Web Tasarım Dersleri hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım öğrenmek isteyenler için önerilecek tek şey, bu işin eğitimini veren kurslara devam etmeleridir. ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir