En Son Yazılarımız
Home / SEO Blog / Site İçi SEO Nedir? Site İçi SEO’nun Önemi Nedir?

Site İçi SEO Nedir? Site İçi SEO’nun Önemi Nedir?

Site içi SEO, ziyaretçiye gezinmekten keyif alacağı sayfaları oluşturmak ve arama motorlarına site hakkında doğru bilgiler sunabilmek için yapılan çalışmalardır. Kalıcı ziyaretçi kitlesi oluşturmak ve arama motorlarında sıralama yükselmek için yapılması gerekenler site içi SEO’nun önemini ortaya çıkartır. Sitenizi daha kaliteli ve faydalı bir yapıya ulaştırmak istiyorsanız bu konumuzda sizler için paylaştığımız SEO ipuçları altın değerindedir demektir.

Site içi SEO (On-Page SEO), farklı tekniklerle sitenin iyileştirilmesi ve arama motorlarına uyumlu hale getirilmesidir. Sitenin kurulum aşamasından yönetimine kadar her adımda site içi SEO vardır ve bilinçli şekilde yapılması arama motorlarına doğru bilgi sunabilmek için çok önemlidir. Alan adınızı (domain) satın alırken, temanızı seçerken, sayfa URL yapılarınızı belirlerken, menünüzü şekillendirirken, sayfa düzenlerini oluştururken, içerik girerken ve daha birçok site içi çalışmada SEO gereklidir.

Site İçi SEO’ya Neden İhtiyacımız Var?

Site İçi SEO Nedir? Site İçi SEO’nun Önemi Nedir?
Site İçi SEO Nedir? Site İçi SEO’nun Önemi Nedir?

Birçok site sahibinin site içerisindeki kaliteyle ilgilenmediği, sadece backlink alımına yöneldiği görüyoruz. Bu oldukça yanlış bir davranıştır. Öncelikle yapılması gereken kaliteli bir site yapısı oluşturmaktır. Özellikle yeni açılan sitelerin arama motorlarındaki kimliğinin belirlenmesinde site içindeki yayınlar ve açıklamalar çok önemlidir.

Tanıtım yapmak, backlink almak gibi site dışı SEO faaliyetleri tek başına bir siteyi popüler yapmaya yetmeyecektir. Çünkü Google gibi gelişmiş arama motorları fazla backlink alan veya tanıtım yapan siteleri değil, faydalı ve kaliteli içerik sahibi olan siteleri üst sıralara taşır. Arama motorlarında sıralama yükselmek ve yüksek ziyaretçi sayısına sahip olmak istiyorsanız Site İçi SEO şarttır!

Olmazsa Olmaz Site İçi SEO Kuralları yazımızda sitenizi nasıl arama motoru hale getireceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir önceki SEO içeriğimiz olan Olmazsa Olmaz Site İçi SEO Kuralları başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Kaliteli Backlink Alma Yöntemleri

About SEO

Check Also

Just how to Publish a Graphic Examination Paper

Sadly there’s no sure-fire way of creating a college entrance essay. There are a lot ...

One comment

  1. buca satılık daire

    merhaba wordpressde yat seo kullanıyorum premium sürümüne geçmemin bir artısı olur acaba tşkler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir