En Son Yazılarımız
Home / SEO Blog / Tanıtım Yazısıyla Google’da Sıralama Yükselmek

Tanıtım Yazısıyla Google’da Sıralama Yükselmek

Tanıtım yazısıyla sıralama yükselmek hakkında birçok farklı bilgi bulunmaktadır. Doğru bilgiyi Google’ın belirttiği yönergeler ve mantık yoluyla bu yazımızda buluyoruz. Bugünkü konumuz; tanıtım yazıları ile Google’da sıralama yükselmek…

Birçok web site sahibi çeşitli platformlarda tanıtım yazısı arayışı içerisindedir. Kişisel bloglarda, haber sitelerinde yapılacak olan uygun fiyatlı tanıtımları yakaladığında sevinen webmasterlar aslında ne kadar doğru yapıyor? Alınan bu tanıtımlar siteye faydalı olacak mı? Google’da sıralama yükseltmek için tanıtım yazıları tek başına yeter mi? Tüm soruların cevabını yazımızdaki ayrıntılarda bulabilirsiniz.. Dikkatle okuyalım.

Her Yerde Tanıtım Yapılır Mı?

Tanıtım yapmak demek, bir yerlerde sizi kaynak olarak gösteren bir sayfa oluşturacağınız anlamına geliyor. Yani sahipliğinin sizde olmadığı, yönetiminde bulunmadığınız bir web sitede kendinizi tanıtan, size referans olacak olan bir tanıtım yazısından bahsediyoruz. Sizin yönetmediğiniz her sitenin güven konusunda bir sınırı vardır. Yayın yapılan sayfanın hangi kategoride olduğunu bilmeden, yayınlar kalıcı mı bilmeden, değiştirilme ihtimalinin belirsiz olduğu her yerde yayın yapılır mı? Elbette yapılmaz, yapılmamalıdır.

Günümüzde büyük haber sitelerinden çok uçuk fiyata tanıtım satan kişiler mevcuttur. Bu fiyatları görünce uygun fiyata tanıtım yapan sitelere hemen atlanıyor. Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç durumu da değerlendirmek gerekiyor.

Tanıtım yapacağınız sitede zararlı içerik (Google politikalarına aykırı içerik) olup olmadığı, hangi kategoride yayın yapılacağı ve yayının yapıldığı kategorinin indexlenip indexlenmediği çok önemlidir.Son zamanlarda ‘sponsor yayınlar’ adı altında yapılan birçok tanıtımın index almayan kategorilerde bulunduğunu biliyor muydunuz? Arama motorları tarafından takip edilmeyen ve sıralamaya sokulmayan bir kategoride tanıtım yaptırmanızın size hiçbir faydası olmayacaktır.

Tanıtım yaptıracağınız sitenin alan adı otoritesi, sayfa otoritesi, güven puanı, alan adı yaşı, toplam index sayısı ve index hızı değerlerine, ayrıca uygunsuz içerik barındırıp barındırmadığına dikkat etmenizi öneririz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Wordpress Domain Yönlendirme

Tanıtım Yazısının Sıralamaya Etkisi

Tanıtım Yazısıyla Google’da Sıralama Yükselmek

Google’da sıralama yükselmek için birçok kriter vardır. Örneğin, Google 200’den fazla sıralama belirleme kriterine sahiptir. Her site en az 200 farklı şekilde incelenerek kullanıcıya en faydalı olacak sıralama oluşturulur. Sıralama oluşturulurken sizin sitenizin yerinin belirlenmesinde en önemli faktör ‘faydalı’ olup olmadığınızdır.

Sitenizin öncelikle kaliteli içeriğe sahip olması gerekir. Tanıtım yazısıyla popüler olmaya başlamadan önce belli bir yol katetmeniz gerekiyor. En basit şekilde anlatmak istersek şu şekilde düşünebilirsiniz;

Arama motoru olduğunuzu düşünün. Siteleri bir şekilde sıralamaya sokmanız gerekiyor. Oldukça kaliteli sitelerden tanıtımların yapıldığı ve çok güçlü sitelerin referans olduğu bir site var. Öyle güzel tanıtımlar yapılıyor ki bu sitenin sıralamasını yükseltiyorsunuz. Sıralaması yükselen siteye doğal olarak ziyaretçiler girmeye başlıyor, hızla ziyaretçi sayısı artıyor. Fakat site içeriği o kadar kalitesiz ve boş ki giren ziyaretçi aradığını bulamadığı için anında siteden çıkıp gidiyor. Sitenin diğer sayfalarına bakmak şöyle dursun, siteye girdikten sonra hemen çıkmayı tercih ederek diğer sitelere giriyor. Arama motoru olarak ziyaretçiye faydalı olmadığını anladığınız bu site için yapacağınız şey çok açıktır. Yükseldiği sıralamayı hak etmediğinden dolayı sıralamasını düşürmeyi tercih edersiniz. Yani sıralama yükselmek marifet değil, o sıralamayı korumak marifettir. Tanıtım yazısıyla Google sıralaması yükselmek istiyorsanız istediğiniz kadar tanıtım yazısı yayınlatın, eğer siteniz yetersizse her şey geçici etki gösterecektir.

Arama motoru gözünden baktığınızda yukarıdaki örnekleme size en güzel şekilde mantığı kavratmaya yetti diye tahmin ediyoruz. Tek başına tanıtım yapmak size istediğiniz sonuçları vermeyecektir. Sitenize gereken özeni göstermeniz gerekiyor. Öncelikle sitenizi kaliteli ve faydalı hale getirmeye bakın. Daha sonra tanıtım yazılarını popülerleşmek amaçlı kullanırsanız maksimum etki görürsünüz.

Bir önceki yazımız olan Responsive Tasarım Neden Önemlidir başlıklı içeriğimiz responsive tasarım neden önemlidir hakkında bilgiler verilmektedir.

About SEO

Check Also

Just how to Publish a Graphic Examination Paper

Sadly there’s no sure-fire way of creating a college entrance essay. There are a lot ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir