En Son Yazılarımız
Home / Web Tasarım / Web Tasarım Kursu

Web Tasarım Kursu

Web tasarım kursu almak isteyenlerin, belli hedefleri bulunur. Bunların başında, bir takım görsel, tasarım içeriklerini öğrenip, işlerinde uygulamaktır. Web tasarımcısı olmak isteyenlerin ilk yapması gereken, bu eğitimi almak olmalıdır. Ayrıca, reklamcılar ve grafikerler de çoğu zaman bu eğitimi almaya ihtiyaç duyarlar.

Web Tasarım Kursu İçerikleri

Web tasarım kursu almadan önce, hangi meslek dalında alınacaksa, ilgili konuya yönelik, branş eğitimlerine bakılmalıdır. Bilgisayar programcılığı yapacak olanlar için de web tasarım kursları bulunur. Web tasarım kurslarında verilen eğitimlerin içerikleri, genelde şu şekilde olmaktadır:

  • Öncelikle web tasarım konusunda temel bilgiler verilir.
  • Fotoğrafların bilgisayar ortamında düzenlemesi öğretilir
  • İnternet üzerinde web sayfası nasıl oluşturulur, konu ile ilgili eğitim verilir.
  • Bir takım programlama dilleri önemlidir. İlk akla gelenler: Flash, Jquery, CSS, Html programlama dilleri.

Web tasarımına girişte, ilk verilen bazı kavramlardır. Web tasarım terminolojisi anlatılır. İnternet hakkında bilgi verilir. Domain isimleri, hosting ve güncelleme hakkında detaylı bilgiler verilir. Uygulama ağırlıklı, kurs programlarıdır. Daha sonra, standartlar öğretilir. Standartlardan sonra gelen ise tasarım aşamasıdır. Web tasarımı ile hedeflenen kitle nedir? Ne şekilde belirlenir? Cevabına yönelik çalışmalar yapılır. Algoritma şemaları anlatılır. Arayüz denilen tasarım hakkında bilgi verilir. Hangi konuda çalışma yapılacaksa, ilgili branşa yönelik teknik çalışmalar anlatılır. Ayrıca web tasarım giriş çalışmalarında, eskiz hazırlama teknikleri de anlatılır.

Web Tasarım Kurslarında Photoshop, WordPress Eğitimleri

Web tasarım kursu içeriğinde, Flash, Jquery, CSS, Html programlamaları da gösterilir. Ayrıca, photoshop, wordPress eğitimleri de verilir.

  • WordPress eğitimlerinde verilen konuları kısaca sıralarsak:
  • Tema ayarlarına bağlı olarak, yüklemesi ve seçilmesi gösterilir.
  • WordPress kullanımında, yazı içerikleri önem taşır. Kullanıcı paneli hakkında bilgi verilir.
  • Sayfa oluşturma konusunda detaylı bilgilendirmeler yapılır.
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Wordpress Web Desing Theme

Ayrıca web tasarımlarında isim seçimi, büyük önem taşır. Seçilen resimler ile konulan dosya isimleri için, SEO açısından uyumluluk anlatılır.

Photoshop eğitimlerinde de resimler ile ilgili yerleştirme, seçme konularında gerekli bilgiler verilir. Web sitelerine uygun şekilde, buton taslağı oluşturma nasıl olmalıdır? Soruları yanıtlanır. Ayrıca yazıya ve resme ilişkin türlü efektler anlatılır.

 

Bir önceki yazımız olan Web Tasarım Nasıl Yapılır? başlıklı içeriğimiz Web Tasarım Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

Web Tasarım Firmaları

Günümüzde web tasarım giderek daha çok önem kazanmaya başlamıştır. Kullanıcı dostu ve arama motorlarının istediği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir