En Son Yazılarımız
Home / Web Tasarım / Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok firma web sitesi üzerinden faaliyet göstermektedir. Kimisi profesyonel kimisi daha az yeterliliğe sahip web siteleri hazırlanmaktadır. Web tasarım nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça detaylıdır. Ayrıntılı bir şekilde tasarlanmış bir web sitesi firmaların amaçlarına cevap vermektedir.

Web Tasarım Aşamaları Nelerdir?

Web tasarım aşamaları ön hazırlık aşaması ve tasarım aşaması olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Ön hazırlık aşaması iyi planlanmamış bir web tasarımı yeterlilikleri karşılamaktan yoksundur. Firmalar müşterilerinin kolay ulaşmasını sağlamak amacıyla web sitesine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu noktada web tasarım nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek için alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından web tasarım projesi oluşturulur. Web tasarım projesi kapsamında gerekli olan dokümanlar temin edilir. Metin ve içerikler toplanıp düzenlemeler yapılmaktadır. Son kısımda iletişim bilgilerine yer verilir. Bu şekilde ön hazırlık aşaması tamamlanmaktadır. İkinci aşama olarak tasarım aşaması yer almaktadır. Web sitesinin yapısı belirlenir. Renk tasarımı, logolar ve bannerlar bu aşamada kararlaştırılır. Bir örnek hazırlanır ve onun üzerinde aşamalar gerçekleştirilir. Web sitesinin projesi bu şekilde tasarlanır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda tasarım aşamaları gerçekleştirilir.

Web Tasarım Özellikleri

Web sitesi tasarlanırken müşterilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek tasarımların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kaliteli bir web tasarımı basit ve ulaşılabilir olmalıdır. Fazla renk karmaşası gözü yorduğu için az sayıda renk tasarım için seçilmelidir. Metinler kolay anlaşılabilir bir dille yazılmalıdır. Site kolay kullanıma sahip olmalıdır. Web tasarımı hizmet verilen kurum ya da kişiye uygun olmalıdır. Web tasarımları arama motorlarına uygun hazırlanmalıdır. Erişim kolaylığı sağlaması da web tasarımı açısından oldukça önemlidir. İyi tasarlanmış bir web sitesi müşterileri siteye çekmek adına atılan en önemli adımdır. Bu nedenle web tasarımı konusunda uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde olumlu sonuçlar doğuracaktır. Yeterlilikleri kanıtlanmış uzman bir web tasarım ekibi web sitesine ihtiyaç duyan firmalar ve kuruluşlar ya da kişiler için en önemli gereksinimdir. Bu alanda nitelikli grafik tasarımcılara da ihtiyaç vardır. Bu anlamda yetişen kişilerin sayısının artması web tasarım alanında daha fazla gelişmeye olanak sağlayacaktır.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Web Tasarım Firmaları

 

Bir önceki yazımız olan Web Tasarım Nedir? başlıklı içeriğimiz Web Tasarım Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

Web Tasarım Firmaları

Günümüzde web tasarım giderek daha çok önem kazanmaya başlamıştır. Kullanıcı dostu ve arama motorlarının istediği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir