En Son Yazılarımız
Home / Web Tasarım / Web Tasarım Ve Kodlama

Web Tasarım Ve Kodlama

Müşterilerin beklentisini karşılayan modern bir web tasarım yapmak istediğinizde bunu en profesyonel şekilde kodlama yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı odalı dizayn edilen web tasarımlar çok daha fazla kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Geleceğin mesleklerinden biri olan kodlama günümüzde gerek dünya da gerekse de ülkemizde giderek daha çok tercih edilen meslekler arasında yer almaktadır. Birbirinden farklı tasarım ve özelliklere sahip web tasarım için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri yeni nesil kodlama tekniklerini tercih etmektir.

Web Sitesi Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Siz de eğer web tasarım ve kodlama konusunda detaylı araştırma yaparak birçok bilgiye ulaşmak istiyorsanız, bu konuda internetin gücünden yararlanabilirsiniz. Web sitenin görünümü ve nasıl çalıştığı gibi detaylar kullanacağınız kodlama seçimine göre farklılık gösterebilir.

  • Kodlama: HTML, jQuery, CSS, Javascript, Dreamweaver
  • İçerik yönetim sistemi (CMS): WordPress, Adobe Business Catalyst, Ektron, Zope, Drupal, Joomla,
  • Tasarım ve grafikler: InDesign, Flash, Illustrator, Photoshop,
  • Programlama: .net, ASP, PHP, XML / XSLT, Django, Python,

Tüm bu kodlama, içerik yönetimi, tasarım ve grafiklerin web sitesi ve kodlama yaparken profesyonel şekilde biliniyor olması oldukça önemlidir. Günümüzde web tasarım ve kodlama konusunda deneyimli birçok kişinin bu detaylara hakim olduğunu görüyoruz. Siz de eğer kodlama yaparak kullanıcı ve ziyaretçi odaklı web sitesi yapıyorsanız, hedeflediğiniz kalitede ki web sitesine çok daha kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Web Tasarım Ve Kodlamaya Olan İlgi Ve Talep Artıyor

Yenilenen ve hızla değişen teknoloji çağında ihtiyaçlar da aynı şekilde değişkenlik göstermektedir. Bu çerçevede günümüz en popüler mesleklerinden biri haline gelen web tasarım ve kodlama konusunda birçok kişi bu alana ilgi göstermekte ve yoğunlaşmaktadır. Günümüzde artış gösteren kodlama ile yapılan web tasarımlarının daha kullanıcı odaklı olduğu ve ziyaretçiler tarafından daha çok sevildiği görülmektedir. Kodlama kullanılarak yaptığınız tüm web sitelerinin alt yapısını kendiniz tasarlayabilir ve kurgulayabilirsiniz. Bu yönü ile öne çıkan web tasarım ve kodlamalı web siteleri modern yüzü ile beğeni kazanmakta ve tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Web Tasarımda Arka Plan başlıklı içeriğimiz arka plan ve Web Tasarımda Arka Plan hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

Web Tasarım Firmaları

Günümüzde web tasarım giderek daha çok önem kazanmaya başlamıştır. Kullanıcı dostu ve arama motorlarının istediği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir