En Son Yazılarımız
Home / Web Tasarım / Web Tasarımda Arka Plan

Web Tasarımda Arka Plan

Arka plan demek herhangi bir eylemin gerideki görünümünü anlamına gelir. Arka plan özellikle bilgisayar ve cep telefonu uygulamalarında en çok kullanılan bir terim olarak kaşımıza çıkıyor. Bilgisayar üzerinde bulunan programla ve web sitelerinin arka plan uygulaması  mutlaka kaliteli olmalıdır. Web sitelerinde yazılım ya da uygulamayı kişiselleştirmenin en etkili yolu profesyonel arka plan uygulamasıdır. En basit örneği ile anlatmak gerekirse, basit bir akıllı telefonunuzun arka planını değiştirmeniz bile telefonunuzun kişiselleştirmenizi sağlamaktadır. Yazılım ve bilgisayarlara hiçbir zararı bulunmayan arka plan web tasarımını en önemli ögesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Web Tasarımda Arka Planın Önemi

Web tasarım arka plan aslında web sitelerini en can alıcı noktalarından biridir. Dolayısı ile iyi ve kaliteli bir arka plan yaptırmak web sitenin hedef kitleye karşı daha çekici ve profesyonel yapmaktadır.

Google gibi arama motorlarında ilk sıralara çıkmak için mutlaka kusursuz ve kaliteli bir web sitesi oluşturmanız gerekir. Web tasarımın olmazsa olmazlarından birisi olan arka planın siteye ve ürüne uygun olması görsel açıdan hedef kitlenin ilgisini çekecektir. Web sitenizde  marka veya hizmetinize uygun bir arka plan resmi eklemeniz hedef kitleye daha ilgi çekici görünebilir. Bunun dışında ziyaretçiye ilham ve enerji verebilir.

Arka Plan Resim Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Arka plan resmi kullanırken ne abartılı ne de basit bir görsel kullanılmamalıdır. Web sitesi sayfanızın yapısına ya da renklerine uygun tonlamalar kullanılmalıdır. Örneğin web sitenizin sayfasının tamamına açık renkli bir arka plan kullanabilirsiniz. Web sitenizde yer alan konuların başlıklarında ise koyu renkler kullanarak şık tasarımlı ve profesyonel bir web tasarım arka plan yaptırmış olursunuz.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web Tasarımda Arka Plan Müzikleri

Web tasarımda arka plan resmi kadar web sitesinde bir videoyu, bir slâyt ya da sunumu daha canlı ve renkli hale getirmek istiyorsanız mutlaka web sitenize uygun arka plan müziği koymanız gerekir. Arka planda çeşitli yavaş tonda kullanılan müzikler web sitenizde bulunan ürün, ya da içeriklerinizi daha çekici bir hale getirecektir.

Bir önceki yazımız olan WordPress Web Desing Theme başlıklı içeriğimiz WordPress Web Desing Theme hakkında bilgiler verilmektedir.

About editor

Check Also

Web Tasarım Firmaları

Günümüzde web tasarım giderek daha çok önem kazanmaya başlamıştır. Kullanıcı dostu ve arama motorlarının istediği ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir