En Son Yazılarımız
Home / Wordpress SEO Eklentileri / WordPress Seo Ayarları

WordPress Seo Ayarları

WordPress seo ayarları fikirlerinizi yayınlamak ve temalarınızı kolayca oluşturabilmek için yapılması gereken ayarlardır. WordPress tüm dünya tarafından kullanılan ücretsiz olarak indirilen bir yönetim sistemidir. Bu yönetim sistemi sayesinde, haber portalı, e- ticaret siteleri, bloglar ve daha pek çok site kolaylıkla oluşturulabilmektedir. Bu kapsamda hem zorlanacağınız hem de oldukça masraflı olan yazılım geliştirme süreçlerini destek almadan tasarruf sağlamanız yönünde ilerleme kaydedebilirsiniz.  Bunun için destek almadan kendi seo ayarlarınızı wordpress’ te kendiniz yapabilirsiniz. Seo ayarlarınızı dikkatli bir şekilde yaparsanız kazanç sağlayabileceğinizi unutmamalısınız. Örneğin, reklam geliri elde edebilir, sitenizdeki ürünleri kolayca satabilir ve dünyanın her yerinden müşteriye sahip olabilirsiniz. Seo ayarlarınızı yaptığınızda, arama motorunda üst sıralarda yer alarak müşterinin sizlere daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

WordPress Seo Ayarları İle Çok Fazla Kişiye Ulaşabilirsiniz

Tüm dünya tarafından kullanılan arama motorları tıklandığında, wordpress sitenize ulaşmak isteyenlere yardımcı olacak bu sayede çok fazla kişiyle aynı platformda buluşabileceksiniz. Öncelikle içerik yönetim sistemlerini ayarlamalı daha sonra yaptığınız wordpress kurulumuna uygun bir seo plugin eklentisini seçmelisiniz. Bu ek uygulama sizin neredeyse tüm seo ayarlarınızı yapabilecek ve zamandan tasarruf etmenize daha çok müşteriye ulaşmanıza yardımcı olabilecektir. Önerilen seo plugin eklentileri arasından yoast seo, vpseo, all in one seo pluginlerini seçebilirsiniz. Bunun dışında web sitenizin temasını oluşturabilirsiniz. Bunu yaparken dikkatlice hareket etmelisiniz. Özellikle mobil uyumluluğu olmayan eklentilerden uzak durmalı, lisanslı programları tercih etmelisiniz.

WordPress Seo Ayarlarını Yaparken Dikkat Edilecekler

WordPress seo ayarlarını yaparken kelimelerin uzun soluklu olmamasına kısa ve anlamlı olup, bir bütünlük sağlamasına bakmalısınız. Yine meta ayarları ve başlık ayarları anahtar kelimeye uygun özellikte olan bir yazı ile yazılmalıdır. Kullanacağınız kelimeden çok okunaklı olmasına ve mantıklı sonuçlar ortaya çıkarmasını dikkat etmelisiniz. İşinize yaramayan tüm dosyaları seo teknikleri adı üstünde olan sayfadan çıkarabilirsiniz. Görsellik her zaman önemlidir.  Bu süreçte sitede bulunan her resmin altına metin girmeli başlık atmalısınız. Aynı zamanda boyut olarak kazanç sağlamak istiyorsanız resimleri sıkıştırılmış bir dosyada küçülterek saklayabilirsiniz. Tüm bu işlemler için seo ayarları yaparak profilinizin canlılığını arttırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan WordPress SEO Eklentileri başlıklı içeriğimiz SEO, seo eklenti ve WordPress SEO Eklentileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Wordpress SEO Ayarları

About editor

Check Also

WordPress Nasıl Kurulur

Sadece ülkemizde değil dünyanın birçok noktasında en çok tercih edilen internet sitesi alt yapısı WordPress ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir